14 lutego 2019

Samochody dostawcze w leasingu – korzyść czy obciążenie?

Umowy leasingowe na samochody osobowe doceniane są od wielu lat. Rynek leasingowy od dawna jest w rozkwicie i zarówno duże, jak i małe firmy, chętnie korzystają z profitów, płynących z takiej opcji finansowania samochodów.

Istnieje jednak wiele branży, w których samochód osobowy nie wystarcza. Transport, produkcja, przemysł – tu nie obejdzie się bez samochodów towarowych. Podobnie, jak w przypadku aut osobowych, leasing aut dostawczych wiąże się z wieloma udogodnieniami.

  • Brak konieczności wysokich nakładów finansowych w chwili zakupu
  • Brak konieczności posiadania zabezpieczeń
  • Korzystne ulgi podatkowe z tytułu użytkowania floty
  • Możliwość zbudowania dowolnie dużej floty aut dostawczych w krótkim czasie

We flocie znaleźć  się mogą nie tylko samochody nowe, ale i używane. Płynące z takiej formy finansowania zyski, są ogromne. Przede wszystkim, w branżach, w których taki samochód jest kryterium krytycznym do osiągania założonych celów finansowych, często nie istnieje zapas środków, który pozwoliłby sfinansować rozbudowaną flotę od ręki. Zaś stopniowe odkładanie środków w tym celu, sprowadziłoby działanie firmy do gromadzenia zabezpieczenia na budowę infrastruktury, w miejsce rozbudowy i generowania zysków. Okazuje się zatem, że wybór leasingu w przypadku samochodów dostawczych może być nie tylko ułatwieniem, ale wręcz koniecznością, aby osiągnąć rentowność i czerpać z działalności zakładane zyski.

Wynajem samochodów dostawczych | Maszyny rolnicze | Maszyny budowlane | Maszyny specjalistyczne

W naszej ofercie znajdziesz samochody dostawcze w różnych lokalizacjach. Wybierz taką, która Ci najbardziej odpowiada. Pamiętaj, aby wybrać opcję z pomiędzy: wynajem krótkoterminowy, a wynajem długoterminowy swojego samochodu dostawczego.